Mapa

Mapa przedstawiająca przybliżony przebieg Kanału Kłodnickiego.



Linią pomarańczową zaznaczone są nieistniejące (zasypane) odcinki kanału. Linia niebieska wskazuje odcinek w którym wciąż znajduje się woda.
Czerwone punkty wskazują lokalizację śluz które znajdowały się na Kanale Kłodnickim. 


Współczesna mapa przestawiająca przebieg koryta Kanału Kłodnickiego. Została stworzona na podstawie naniesienia przedwojennych, niemieckich map na obecne. 

Jak można zauważyć, w niedużej odległości od koryta kanału znajduje się wiele ciekawych miejsc, które wraz z reliktami Kanału Kłodnickiego mogą współtworzyć niemałą atrakcję turystyczną na terenie dwóch województw.


Wśród członków Inicjatywy Na Rzecz Ochrony Reliktów Kanału Kłodnickiego, zrodził się pomysł na utworzenie szlaku turystycznego, biegnącego wzdłuż kanału. Byłaby to niewątpliwie wielka atrakcja dla pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych, chcących dowiedzieć się więcej na temat historii regionu Górnego Śląska. Przy pomocy lokalnych władz samorządowych można nawet utworzyć "Szlak Kanałów Górnośląskich" włączając w to jeszcze Kanał Gliwicki. Byłaby to okazja dla dodatkowej promocji dla wszystkich miejscowości od Zabrza do Kędzierzyna Koźla.





Piotr Miemiec - Górny Śląsk na zdjęciach

Popularne posty z tego bloga

Zapomniane dzieje - transport na Kanale Kłodnickim

Inicjatywa